Údržba zahrad a zeleně

4 hlavní důvody

Proč se starat o zahradu

1. Krásná a udržovaná zahrada se stane vaším venkovním obývákem, což oceníte hlavně v létě.

2. Můžete si sami vypěstovat zdravé bylinky a jiné ingredience do kuchyně, které zároveň skvěle vypadají a voní. Typickým příkladem může být levandule.

3. Rád říkám, že trávník a zahrada je odrazem majitele. Existuje mnoho druhů rostlin a zahradních stylů. Ukažte navenek, kdo jste.

4. Díky zahradě se dostanete na čerstvý vzduch a zlepšíte si své fyzické i psychické zdraví. Pobyt venku či v přírodě učinně odbourává každodenní stres.

údržba a střih zeleně

Základní služby .

Sadba keřů a stromů

Jak stromy, tak i keře mají své požadavky na výsadbu, aby prosperovaly. Správná fixace, hloubka, šířka i naklonění stromu je důležité.

Střih a tvarování

Živé ploty jsou mnohem hezčí, jsou udržované, zarovnané a husté díky pravidelnému střihu. Taktéž vám mohu pomoci s tvarováním do všech možných tvarů od koule přes jehlan, až po kvádr.

Pokládka folií

Pokládka fólií má svůj jasně daný postup, aby plnila svůj účel. Bohužel, až 97% hobby zahradníků pokládá tyto fólie špatným způsobem, čímž nezabrání prorůstání plevelu.

Dekorace kamením

Klasický kačírek má dnes na zahradě spousta lidí, většinou ale ve špatné frakci, barvě nebo umístění. V mé nabídce mám hned několik dalších druhů kamenů a to i krásných až 500 kg soliterních monolitů. Mezi mé oblíbené patří dekorační kamenná kůra a norská zelená žula.

Odvoz travní hmoty a lístí

Pravidelnou údržbou vzniká na každé zahradě hmota, které se budeme chtít zbavit. Travní hmotu odvážíme ve většině případů do kompostáren a dřevní hmotu, či jiný přírodní zahradní odpad, do spaloven.

Odplevelení

Ať chceme nebo nechceme, po čase se začne plevel projevovat na každé zahradě. A jak všichni víme, je to nudná a nepříjemná práce, která nikoho nebaví. Já vás této práce zbavím a následně plevel odvezu na místa tomu určená.

Ceník .

Řez živého plotu do maximalni výšky 1,5 m
od 17,-/m²
Řez živého plotu do maximalni výšky 2,5 m
od 30,-/m²
Řez živého plotu do maximalni výšky 3,5 m
od 37,-/m²
Tvarování dřevin do výšky 1 m
od 300,-/ks
Tvarování dřevin do výšky 2 m
od 900,-/ks
Tvarování dřevin do výšky 3 m
od 1300,-/ks
Shrabání a foukání listí
od 2.90,-/m2
Odplevelení manuální či chemické
od 2.90,-/m2
Odvoz travní hmoty a listí
od 3.20,-/litr
Dekorace kamením
Individuální cena
Pokládka folií
Individuální cena
Sadba keřů a stromů
Individuální cena

Máte zájem ?

Jsem mobilní a časově flexibilní, takže mohu za vámi dojet i na větší vzdálenost a časově se přizpůsobit. Se mnou se dá domluvit opravdu na všem. Zároveň dělám i sám na sebe (neplátce DPH), čímž dokážu nabídnout opravdu skvělou cenu. Nemusím  vydělávat na své nadřízené, což zbytečně službu prodražuje.